כשאנשים מגיעים לסטודיו לקעקועים, ישנו דבר שהם בעיקר מתעכבים עליו והוא על גודל הקעקוע. אז מה עדיף, קעקועים קטנים או קעקועים גדולים ?

בעוד ישנם אלו שבטוחים כי הם מעוניינים בקעקועים גדולים ובומבסטים, גם ישנם אלו שמעדיפים קעקוע קטן יותר – כזה שאפילו כמעט ואינו נוכח. בשונה ממה שניתן לחשוב, קעקועים בגודל זו מיועדים גם לנשים וגם לגברים, ויש להם יתרונות בולטים:

1.לוקח פחות זמן לעשות אותם

ראשית, קעקועים קטנים מתבצעים בזמן קצר יותר. חשוב לציין זאת מאחר והמון פעמים מה שמונע מרבים לעשות קעקוע, הוא החשש מהכאב הצפוי. אמנם מהר מאד מבינים כי לעשות קעקוע זה לא כואב כמו שחושבים, אך בכל זאת: מאחר ויש להתמסר למקעקע לפרק זמן של בין רבע שעה לשעה (בהתאם לגודל הקעקוע), הרי שקל יותר לעשות אותו.

2.הם נותנים פתח לקעקועים נוספים

כשאתם עושים קעקוע גדול, הרי שהסבירות שתעשו קעקועים נוספים בעתיד לא בהכרח גבוהה. עם זאת, בעת שהקעקוע הנבחר הוא קעקוע קטן יותר, הרי שהוא לא חולש על אזורים גדולים בגוף וכך ישנו פתח לקעקועים נוספים. המון אנשים מעדיפים מספר קעקועים קטנים שמספרים כמה סיפורים שונים, מאשר קעקוע אחד המתקשר סיפור אחד ספציפי.

3.קעקוע קטן עם מסר חזק

הגודל קובע? לא כשמדובר על קעקועים. במרבית המקרים, דווקא הקעקועים עם המסרים החזקים ביותר, יקועקעו כקעקועים קטנים יותר. דוגמאות לקעקועים כאלו כוללות שמות, תאריכים, ציטוטים, אותיות בסינית או יפנית, קעקוע של מזלות וכן הלאה. הקעקועים הגדולים לרוב יהיו של ייצוגים גרפיים שונים, כאשר מטרתם יותר חזותית-עיצובית.

4.הם עדינים יותר 

קעקוע קטן הוא קעקוע עדין יותר, ולכן הוא מתאים גם לאנשים בעלי אופי פחות מוחצן. למרות מה שניתן לחשוב, ישנם המון אנשים שעושים את הקעקוע אך ורק בשביל עצמם, וזו גם הסיבה שהם מקעקעים אותו באזור סמוי. קעקוע קטן הוא בהכרח קעקוע עדין יותר, וכך הוא לא הופך להיות תעודת הזהות של האדם, אלא רק חלק ממנו.

5.הסיכוי להתחרט? כמעט ולא קיים

אפשר לדבר על הפיל הוורוד שבחדר: אם ישנו חשש המשותף לכל האנשים עם הקעקועים, הוא החשש כי הם יתחרטו יום אחד על הקעקוע. לרוב, החרטה היא על קעקועים גדולים מאד, בעוד הקעקועים הקטנים לא נתפשים כ"ביג דיל". תנו גם אתם עדיפות לקעקוע קטן, בטח אם מדובר על הקעקוע הראשון שלכם. תנו לעצמכם להסתגל לקעקוע החדש שעל גופכם, ובהמשך תוכלו לבחור האם לקעקע קעקועים נוספים גדולים יותר.

חזרה למאמרים
המקעקעים הטובים ביותר, במגוון רחב של סגנונות
מחכים לכם ב-Valley Tattoo’s

אז מתי מתקעקעים?