אנשים המעוניינים לקעקע קעקוע, עושים זאת המון פעמים מתוך הרצון להנציח רעיון מסוים. כך, לא מעט מהקעקועים כוללים ציטוטים משירים, שמות של ילדים או מנטרה מסוימת. לצד הקעקועים הקטנים, גם ישנם קעקועים גדולים שלא באמת ניתן להתעלם מהם.

כידוע, ככל שהקעקוע הנבחר גדול יותר, כך נדרשת עבודה רבה יותר עליו, נדרשת בו השקעה כספית גדולה יותר והוא גם משאיר בסופו של דבר חותם גדול יותר. אז מה באמת כדאי – קעקועים גדולים או קטנים?

קעקוע – דרך לביטוי עצמי

השאלה הזו דומה לשאלה האם כדאי ללכת עם חולצת טי-שירט רחבה יותר או צמודה יותר. לכל אדם ישנן העדפות אחרות ובהתאם הוא גם בוחר את סוג הקעקוע. המון פעמים ישנה נטייה ליחס את הקעקועים הקטנים לנשים, ואילו הקעקועים הגדולים נדמה ושייכים לקהל הגברים בלבד. חשוב לדעת כי הקעקועים בכללותם, אינם שייכים בבלעדיות לגברים או לנשים – אלא פשוט למי שרואה בהם אומנות.

הקעקוע הוא דרך נוספת לבטא רעיונות, ולעתים אלו שהקעקוע הראשון שלהם היה קעקוע קטן, בחרו בהמשך לקעקע קעקועים גדולים יותר. ההמלצה אליכם, היא לא לקבוע מראש הם תקעקעו קעקוע קטן או גדול, אלא פשוט תנו לעצמכם לזרום עם הרעיון, בחנו אפשרויות ולבסוף קבל החלטה באשר לקעקוע המועדף עליכם.

קעקוע קטן לא בהכרח פחות משמעותי

המון פעמים הבחירה בקעקוע הגדול, היא הבחירה בקעקוע בולט, מרשים וכזה שמשאיר חותם גדול יותר. בפועל, האפקט שנוצר מהקעקוע אינו נוצר אך ורק מגודלו, אלא גם מהמשמעות שלו. כך לדוגמא: אם שמקעקעת את שמות הילדים שלה על היד (קעקועים קטנים), יוצרת משמעות גדולה יותר מאשר והיא הייתה מקעקעת ציור רנדומלי לדוגמא על כל היד.

קעקוע גדול – מה חשוב לדעת?

החשש הגדול של המון אנשים הוא שיבוא יום, והם יתחרטו על הקעקוע. לכן, ההמלצה היא לקעקע אך ורק לאחר שאתם שלמים במאת האחוזים עם הרעיון שאתם רוצים לקעקע. לרוב, כל עוד מדובר על הקעקוע הראשון שלכם, יומלץ לכם בחום לבחור בקעקוע קטן יותר – כך שתוכלו להסתגל אליו במהירות רבה יותר ובאופן כללי לרעיון הקעקועים.

קעקוע גדול, ללא כל תלות באזור בגוף, הוא קעקוע בעל נוכחות גבוהה יותר. בהתאם, הוא גם מושך המון תשומת לב, שלעתים ישנם אלו שכלל לא מעוניינים בה. רגע לפני שאתם מקבלים החלטה סופית, התייעצו גם עם המקעקע ובקשו ממנו לשמוע את חוות דעתו.

חזרה למאמרים
המקעקעים הטובים ביותר, במגוון רחב של סגנונות
מחכים לכם ב-Valley Tattoo’s

אז מתי מתקעקעים?