המקומות בהם נעשים קעקועים בגוף הם מגוונים מאוד, חלקם נסתרים וחלקם גלויים לעין. רגע לפני שאת מתקעקעים, מה חשוב שתדעו ? לפרטים המשיכו לקרוא את המאמר

קעקועים הם ציורים אשר נעשים על הגוף. כיום הם נחשבים לאומנות ובעבר בתרבויות שונות היו משמשים לפולחן וטקסים דתיים. רבים עושים קעקועים כתחביב או למען משמעות מסוימת אשר תישאר באופן קבוע על גופם. יש גם כאלו שעושים קעקועים בגלל יופיים. בעבר הקעקועים היו בגוונים אדומים או ירוקים, כיום כבר ניתן לראות קעקועים צבעוניים, כאלה שנשארים לזמן קצר של עד שלוש שנים וכאלה שהם לצמיתות. יש אנשים שירצו קעקועים אשר נראים לעין ויש כאלו אשר עושים אותם במקומות נסתרים.

איך תבחרו קעקוע?

לבחור קעקוע זה רגע מאוד חשוב ומאוד אישי. האדם שמעוניין בקעקוע למעשה בוחר ציור או כיתוב אשר יהיו על גופו לזמן רב או לצמיתות. עליו לבחור בקפידה את הציור, גודלו וצבעיו וכמו כן למצוא מקעקעים מקצועיים אשר יבצעו את הפרוצדורה. לפני שבוחרים קעקוע כדאי להתייעץ עם בעל מקצוע בתחום. ניתן לראות במכוני הקעקועים מגוון ספרי קעקועים שניתן לדלות מהם רעיונות, וניתן גם לחשוב מספר פעמים לפני שניגשים לעשות. כמו כן, ניתן לחשוב על דוגמת קעקוע ייחודית לכם ולהגיע לפגישת ייעוץ עם המקעקעים אשר מכירים היטב את התחום, סוגי הקעקועים הקיימים ומהו קעקוע נדיר או כזה ששכיח אצל רבים. אחת האפשרויות הטובות ביותר לדעת האם קעקוע מתאים לנו, הוא למעשה לעשות ניסיון עם קעקוע חינה אשר יורד לאחר מספר שבועות. עשו קעקוע דומה למה לציור שרציתם, לגודלו ולמיקומו ולכו איתו מספר שבועות. אם תרגישו בנוח איתו תוכלו לאחר מכן לעשות קעקוע אמיתי אשר נשאר לצמיתות. 

למה חשוב לשים לב כאשר הולכים לעשות קעקוע?

בראש ובראשונה חשוב מאוד לבדוק שמדובר במקום אשר מוסמך לעשות קעקועים ושהמקעקעים בו הם אנשים אשר מוסמכים לכך. פרוצדורת הקעקועים מלווה בדקירות באמצעות מחט והחדרת צבע באמצעותה אל תוך שכבות העור. זה נחשב להליך חצי רפואי ולכן חשוב מאוד שמי שמבצע את הפרוצדורה ידע לעשות אותה באופן מקצועי, ידע לשמור על כללי החיטוי, הניקיון, החלפת המחטים והחלפת הצבע בין מטופל למטופל. התעסקות במחטים ודם עלולים להעביר מחלות שונות ולכן יש חשיבות גדולה להחלפת המחט. כמו כן, תהליך החיטוי הוא חשוב עד מאוד, על מנת לא להגיע לזיהום מיותר באזור הקעקוע. זיהום כזה עלול להיות מסוכן מאוד ובמקרים חריגים אף לגרום להלם אנפילגטי ולמוות. לכן אין להקל ראש בבחירת המקום. בידקו היטב את המקום, בידקו את המקעקעים וקחו כמובן המלצות. בידקו שלמקעקע יש תעודה של מקעקע מוסמך אשר עבר קורס מקעקעים במוסד מוכר. 

איך לטפל בקעקוע החדש?

כמו שכבר אמרנו, כאשר עושים קעקוע למעשה משתמשים במחט אשר יוצרת סוג של פצע באזור המצויר. על הפצע להגליד ולרוב זה קורה כשבועיים מהיום שביצעתם את הקעקוע. בתום הקעקוע, ישים עליו המקעקע תחבושת או ניילון אשר נצמד אליו. שני אלו יגנו עליו מפני זיהומים. במשך הימים ניתן למרוח משחה לפצעים אשר תשמור על הפצע מזיהום. כמו כן, כדאי מאוד לא להיחשף לשמש, בריכות וים אשר עלולים להגדיל את הסיכוי לזיהום. אם הלכתם למקום מוסדר אשר מורשה לעשות קעקועים והמקעקע שם הוא מקצועי, לאחר ביצוע הקעקוע הוא יתן לכם דף הסבר איך לטפל בקעקוע בשבועות הקרובים. חשוב שתקראו את הדף בעיון ותעקבו אחר ההוראות. 

כמה עולה לעשות קעקוע?

לקעקועים יש עלויות שונות והם נקבעות על פי גודל הקעקוע וכמות הפרטים, העבודה שיש למקעקע לעשות ומספר הצבעים המשולבים בו. קעקוע יכול להתחיל ב-150 ש"ח ולהגיע ל- 2000 ש"ח.

חזרה למאמרים
המקעקעים הטובים ביותר, במגוון רחב של סגנונות
מחכים לכם ב-Valley Tattoo’s

אז מתי מתקעקעים?