גם אתם הייתם בטוחים כי ברגע שתצאו מסטודיו הקעקועים כבר תוכלו להשוויץ בקעקוע החדש שלכם? כדאי שתחשבו לרגע שוב. לפרטים נוספים >>

במידה רבה, התוצר הסופי מבוסס בחלקו על עבודת המקעקע בסטודיו, ואילו חלק נוסף הוא החלק שלכם: עד כמה אתם קשובים להוראות המקעקע באשר ל"תקופת ההחלמה"?

היו מקרים מעולם בהם אנשים הרסו לעצמם את הקעקוע, רק בגלל הזלזול שלהם בהנחיות המקעקע, ובגלל ההנחה כי "כבר יהיה בסדר". על מנת שגם אתם תוכלו להתגאות בקעקוע שלכם וליהנות מתוצר איכותי שיחפוף לציפיות שלכם, עליכם לאמץ כל טיפ והמלצה של המקעקע. אתם עתידים לעשות קעקוע בקיץ? קחו בחשבון כי חוף הים והבריכה הם מחוץ לתחום.

לא טיפ, אלא חובה: יש להישמע להוראות המקעקע

קהל הישראלים הוא קהל שבטוח שהוא יודע הכל, ויותר טוב מכל מי שיגיד לו אחרת. במידה והחלטתם לקעקע קעקוע חדש על גופכם, הרי שעליכם להבין כי לטובת בריאותכם, עליכם להיות קשובים להוראות המקעקע. בסיום העבודה, המקעקע יתדרך אתכם באשר לתקופת ההחלמה – עד להודעה חדשה. התנהגות אחראית תהיה להיצמד לכל הוראה של המקעקע, כאשר כל סטייה מהמלצתו למעשה מסכנת אתכם. 

בסופו של דבר, מטרתו של המקעקע די ברורה: להבטיח את שביעות רצונכם המלאה. כך לדוגמא: אחת ההמלצות השכיחות ביותר היא שלא ללבוש בגדים צמודים שילחצו על הקעקוע. אמצו את ההמלצה הזו בחום. דוגמא נוספת: יש לעטוף את אזור הקעקוע בניילון, זאת מאחר וישנה נטייה להפרשת נוזלים ב-48 השעות הראשונות.

מאיסור חשיפה לשמש ועד מריחת משחה מיוחדת

אין כל הבדל בין קעקועים לגברים ונשים בעת שמדובר על הוראות חיוניות לאחר הקעקוע. כך לדוגמא, ישנו איסור מוחלט לשהות בשמש. מגע ישיר של השמש על עורכם (ועל הקעקוע), יכול ליצור נזקים בלתי הפיכים. כמו כן, יש לרכוש משחה ייחודית מיד לאחר היציאה מסטודיו הקעקועים, זאת מאחר ויש לטפח שגרת מריחה קבועה של מספר ימים, עד לביקורת אצל המקעקע שינחה אתכם הלאה. 

ביקורת בסטודיו הקעקועים – מדוע היא חשובה?

המילה "ביקורת" מעלה אולי תמונות של מעקב במרפאה, אך חשוב לתפוש זאת אחרת. מקעקע אחראי ילווה אתכם לאורך כל הדרך, גם לאחר שהוא יסיים את עבודתו. העריכו מקעקעים שמזמינים אתכם לביקורת, זאת על מנת לבחון את קצב התקדמות החלמת הקעקוע, האם רמת הצבע נשמרה, האם ישנם סימפטומים מחשידים והאם ישנו צורך בטיפול משלים.

חזרה למאמרים
המקעקעים הטובים ביותר, במגוון רחב של סגנונות
מחכים לכם ב-Valley Tattoo’s

אז מתי מתקעקעים?