בהדרגה, גם נשים החלו לקעקע את גופן בשלל קעקועים, כאשר לרוב היו אלו קעקועים קטנים יותר, צנועים יותר וכאלו שנתפשו (בעייני החברה כמובן) כ"נשיים" יותר.

עוד אפשר להיזכר בימים בהם הקעקועים היו נחשבים כמשהו גברי. נשאלת השאלה: האם כיום, בחיים המודרנים בהם ישנו ניסיון תמידי לטשטש את הגבולות והפערים בין נשים לגברים – האם אכן ישנם קעקועים לגברים וקעקועים המיועדים לנשים?

כל קעקוע יכול להתאים לגברים ולנשים

כשתגיעו אל סטודיו הקעקועים, יוצע לכם לעיין באלבום קעקועים. המטרה היא כמובן לאפשר לכם לשאוב השראה, ולעשות צעד נוסף בדרך לבחירת הקעקוע שלכם. מדובר על אלבום אחד ספציפי, המחולק לסקטורים שונים, אך בטח שלא לסקטורים כדוגמת "קעקועים המיועדים לגברים" או קעקועים לנשים. כל קעקוע, בכל גודל ובכל צורה – יכול להתאים לנשים ולגברים כאחד.

כידוע, קעקוע הוא דרך לביטוי עצמי. אם כן, איך אפשר לקבוע עבור גבר או עבור אישה איזה קעקוע הוא זה המתאים להם ביותר? האם אישה שמחליטה לקעקע קעקוע גדול בוחרת ב"קעקוע גברי", והאם גבר שבוחר בקעקוע של ציפור או פרפר בוחר ב"קעקוע נשי"? מובן שלא.

נשים נוטות לקעקועים עדינים וציוריים

עם זאת, ישנה סטטיסטיקה מעניינת. למרות שאין תחימה ברורה בין קעקועי הגברים והנשים, עדיין נשים יעדיפו את הקעקועים הקטנים והצנועים יותר. מרבית הנשים, מקעקעות את גופן על מנת להוסיף אלמנט עיצובי ואופנתי שיקשט דרך קבע את גופן. כך, נשים נוטות יותר לקעקועים כדוגמת ציפור, פרח, דובדבן, אות סינית, שם של ילד, קעקוע של המזל שלהן וכן הלאה.

המקעקע יכול להמליץ דרך קבע על קעקועים מומלצים ונבחרים, אך ההחלטה בסופו של דבר היא של האדם שמעוניין לקעקע את גופו. מומלץ מאד לשתף את המקעקע באפשרויות השונות שנחשבות כאופציה עבורכם. באמצעות איתור צורך שהוא יבצע מולכם, הוא יוכל להמליץ לכם על הקעקוע המתאים לכם ביותר.

גברים: קעקוע בעל משמעות או "ציור גברי"

וגברים לעומת זאת, כמעט תמיד יבחרו בקעקועים גבריים יותר (שוב, כאלו הנתפשים כגבריים בעייני החברה). קעקועים שכאלו יהיו חדים יותר, דומיננטים יותר ולרוב גם בצבע שחור ולא קעקוע צבעוני. בשנות ה-90 היה טרנד לקעקע מעין חישוק/צמיד מסביב לזרוע, אך כיום כל גבר בוחר לעצמו את הקעקוע שהוא מחובר אליו רגשית, תוך שישנה פחות היצמדות לטרנדים. בשנת 2019, הקעקוע הפופולארי ביותר בקרב גברים הוא קעקוע השרוול.

חזרה למאמרים
המקעקעים הטובים ביותר, במגוון רחב של סגנונות
מחכים לכם ב-Valley Tattoo’s

אז מתי מתקעקעים?