חרדת קעקועים, בייחוד קעקועים גדולים, מוכרת למקעקעים המנוסים והמומלצים בארץ, אך לשמחתכם – לא מדובר על גזרה משמיים שאתם צריכים לקבל אותה.

אתם מבטיחים לעצמכם שזהו, הפעם אתם עושים את זה! אתם מתאמים פגישה עם המקעקע, בוחרים סקיצות לקעקוע החדש שלכם ואפילו מגיעים למכון הקעקועים. ברגע שאתם מתיישבים על הכיסא בחדר, אתם מתחילים לחוש זיעה קרה, אתם מקבלים רגליים קרות, מתנצלים ועוזבים את הסטודיו. חברים יקרים, זוהי חרדת קעקועים. ואם זה מנחם אתכם? אתם ממש לא לבד.

לפניכם, 4 טכניקות מרגיעות שיאטו את קצב פעימות הלב ויאפשרו גם לכם להתחדש עם קעקועים גדולים או קטנים:

1.שיטת הדמיון המודרך

היתרון הגדול ביותר של השיטה, הוא היכולת שלכם להפליג עם דמיונכם לאן שרק תרצו. מה דעתכם על חופשה בחוף שקט כשאתם אוחזים בקוקטייל אקזוטי מפנק? עם הדמיון המודרך, אתם בכוחות עצמכם, יכולים לשנות את המצב הרגשי שלכם, להרגיע את עצמכם ולצאת למסע שאתם המדריכים בו והמטיילים בו. תוכלו לצאת לדמיון מודרך שבו אתם מדמיינים איך עושים לכם את הקעקוע, איך אתם לא מפחדים – ובעיקר: איך אתם מאושרים מהקעקוע החדש שלכם.

2.צפו בטלוויזיה בסטודיו הקעקועים

שיטה פשוטה יותר היא פשוט לצפות בטלוויזיה בזמן שהמקעקע עובד על הקעקוע שלכם. מדוע? משום שהטלוויזיה מסיחה את דעתכם ממה שקורה על גופכם. בסופו של דבר, לעשות קעקוע לא כואב כמו שכולם חושבים, כך שמה שאתם בעיקר צריכים לעשות הוא לתת לעצמכם הזדמנות של 5 דקות להסתגל לאופי הכאב. מכאן והלאה? גם את תתפלאו עד כמה תחושו נינוחים. במה כדאי לצפות? בסדרה מצחיקה, ערוץ המשדר נופים מרגיעים או קליפים של האמנים האהובים עליכם.

3.האזינו למוסיקה באוזניות

טכניקה מצוינת נוספת היא לשמוע מוסיקה עם אוזניות בזמן שהמקעקע עובד. מדוע? משום שכך אתם לא שומעים את מה שמתרחש בסטודיו. החרדה המון פעמים נובעת מהרעש של המחט, מה שמזכיר לרבים ביקור אצל רופא שיניים המתקשר מיידית עם כאב. בעת שתאזינו למוסיקה האהובה עליכם, תהיו מנותקים כמעט מכל מה שקורה, מה שגם יפחית את עוצמת החרדה.

4."אתה עושה הכל בקצב שלי, שמעת?"

ולעתים, הדרך הטובה ביותר להתמודד עם החרדה, היא לשקף בפני המקעקע כי הכוח בידיים שלכם. בעת שתחושו שליטה, החרדה תהיה תפחת. ציינו בפני המקעקע כי אתם חשים חרדה מסוימת, ולכן עליו להיות קשוב אליכם ולעצור את עבודתו בכל פעם שאתם מבקשים. כך, אתם שולטים בסיטואציה ולא היא בכם.

חזרה למאמרים
המקעקעים הטובים ביותר, במגוון רחב של סגנונות
מחכים לכם ב-Valley Tattoo’s

אז מתי מתקעקעים?