לא בכל יום אתם עושים קעקוע, ובדיוק בגלל זה אתם רוצים לבחור במקעקע מקצועי ואמין – כזה שיבטיח את שביעות רצונכם המלאה.

לצד מקעקעים מנוסים, מומלצים וסופר-מקצועיים, גם ישנם לא מעט חאפרים שמקעקעים על הדרך מבלי שזו הקריירה המרכזית שלהם.

לפניכם, 4 סימנים מחשידים מאד שכדאי להיות ערים להם. זיכרו: אין להתפשר על מקעקע מנוסה ואמין!

1."אין לי תעודת הכשרה כאן, אני יכול לשלוח לך"

הגעתם אל סטודיו הקעקועים ואתם לא מוצאים על הקיר תעודת הכשרה? בקשו מהמקעקע לראות אותה. כל עוד הוא מציג לכם אותה, מעולה. במידה והוא חולק אתכם שלל תירוצים, דעו כי מדובר כנראה על מקעקע שלא עבר את ההכשרות הנדרשות. לעתים, ישנם מקעקעים שלמדו לקעקע מחברים או ממכונים שהם עבדו בהם בחו"ל. ואתם? אל תתפשרו על מקעקע שלא למד את המקצוע שלו כנדרש.

2."אין לי המלצות כי לא כולם מכירים אותי"

אז נכון, תמיד יכול להיות מצב שתיפלו על מקעקע בתחילת דרכו. למרות שכדאי לבחור במקעקעים עם ניסיון, ישנם מקעקעים מתחילים שעושים עבודה נפלאה. אם לא די בכך, המון פעמים הם יקעקעו אפילו טוב יותר על מנת להוכיח את עצמם ולבנות את שמם. עם זאת, במידה והמקעקע לא יכול להציג בפניכם אפילו המלצה אחת של לקוח מרוצה, כאן צריכה להידלק לכם נורה אדומה.

3."אני לא יודע כמה הקעקוע יעלה, זה תלוי בעבודה"

המקעקע חייב לתת לכם מחיר עוד לפני תחילת העבודה שלו על הקעקוע. לעתים, ישנו ניסיון להפוך אתכם ללקוחות שבויים, כאשר המטרה היא להרוויח מכם יותר. אל תאשרו למקעקע להתחיל לעבוד על הקעקוע שלכם לפני שהוא נותן לכם מחיר. מכון קעקועים מומלץ מציג מחירון קבוע הרלוונטי לכל הלקוחות! אל תיפלו בפח של החאפרים שרק מנסים להגדיל את הקופה.

4."אני אוטוטו מסיים את הלימודים, הכל טוב אחי"

האם הייתם מוכנים לעבור ניתוח אצל רופא שטרם סיים את לימודי הרפואה שלו? מובן שלא. אמנם מדובר על דברים שונים לחלוטין, אך כן חשוב שתבינו את חשיבות הכשרתו של המקעקע. בעת שהמקעקע לא עבר את כל ההכשרה הנדרשת, הרי שהוא לא יוכל לשרת אתכם כראוי. רק נסו לדמיין לעצמכם מהן ההשלכות במקרה בו המקעקע לא הנחה אתכם כנדרש איך לטפל בקעקוע – פשוט מאחר והוא לא יודע. כך, לא תדעו מהי חשיבות מריחת המשחה, איסור חשיפת הקעקוע לשמש וכן הלאה.

חזרה למאמרים
המקעקעים הטובים ביותר, במגוון רחב של סגנונות
מחכים לכם ב-Valley Tattoo’s

אז מתי מתקעקעים?