אתם בדרככם לעשות את הקעקוע הראשון שלכם ועדיין קיימת בכם ההתלבטות, האם לעשות את הקעקוע בשחור לבן או ללכת על קעקוע צבעוני מלא שמחת חיים.

תורת הצבעים

פלטת הצבעים בתורת הצבעים, כוללת בתוכה רק צבעים בגוון מסוים כמו אדום, ורוד, כחול, ירוק וכו' צבעים של שחור, לבן, כסוף וזהב הם צבעים נייטרלים המתאימים לכל צבע אחר מתוך פלטת הצבעים הצבעונית. כאשר עושים קעקוע בגוונים של שחור לבן, למעשה עושים קעקוע מונכרוני אשר יתאים עם כל דבר שתלבשו. אך אפשר להסתכל על זה גם אחרת, אם סגנון הלבוש שלכם הוא ברובו שחור, קעקוע צבעוני יכול לתת לכם צבעוניות קבועה אם הוא נראה לעין.

מה חשוב לדעת על קעקוע צבעוני?

קעקועים צבעוניים נחשבים לקעקועים יוקרתיים. בעבר, בשנות השישים והשבעים, תחום הקעקועים הצבעוניים היה פחות פופולארי והיו רק שלושה צבעים שהיו רלוונטיים: אדום, כחול וירוק והרכב הצבע שלהם היה פחות איכותי. כיום, לאחר שתחום הקעקועים התפתח מאוד, איכות הצבעים גבוהה מאוד וטכניקת הביצוע השתכללה והפכה למקצועית. כך למעשה הקעקועים נשמרים לאורך זמן ולא דוהים. כאשר עושים קעקוע צבעוני, לרוב תהיה בו צביעה של משטחים גדולים ולא רק קווי מתאר. לכן, אם בחרתם לעשות קעקוע צבעוני ובייחוד אם הוא גדול, קחו בחשבון שכנראה העבודה עליו תיקח יותר זמן.

מה חשוב לדעת על קעקועים בשחור לבן?

כאשר מדברים על קעקועים בשחור לבן, הנטייה היא לחשוב כי מדובר רק בשני צבעים. אך האמת היא שבין השחור ללבן יש סקלת גוונים גדולה של הצבע האפור ולמעשה ברוב הציורים המכילים המון פרטים קטנים משתמשים בהמון מגוונים אלו. ציור בשחור לבן הוא ציור אותנטי מאוד ויפה. יש המון קעקועים אשר מוצעים בשחור ולבן ומפה הבחירה בין הקעקוע הצבעוני לקעקוע זה היא כבר עניין של טעם.

איך תעשו את הבחירה?

אז במה בכל זאת לבחור? ההמלצה הטובה ביותר היא לבחור תחילה את הציור שתרצו, גודלו והמקום שבו תעשו אותו. רק לאחר שאתם יודעים את הנתונים הללו, ביחרו את צבע הקעקוע. המלצה נוספת ולא פחות חשובה, זיכרו כי הקעקוע הוא שלכם ויהיה על  גופכם וכי טעמו של האחד שונה מטעמו של האחר. על כן עשו חשיבה אמיתית עם עצמכם. אתם יכולים להתייעץ עם אחרים, אך ההחלטה הסופית צריכה להיות מתוך מקום אמיתי ושלם שלכם.

חזרה למאמרים
המקעקעים הטובים ביותר, במגוון רחב של סגנונות
מחכים לכם ב-Valley Tattoo’s

אז מתי מתקעקעים?