המון אנשים מעידים כי הם "רוצים לעשות קעקוע, אך לא ממש יודעים איפה". ואכן, רבים מתחברים לרעיון של קעקוע ושל הנצחת רעיון סימבולי, אך לא תמיד הם יודעים היכן לשלב אותו על גופם.

כיום, ניתן לקעקע כמעט בכל מקום בגוף, כך שתוכלו ללכת אחרי לבכם עם בחירתכם, והמקעקע ימלא אחר בקשתכם. אם גם אתם מתקשים לקבוע היכן לקעקע את הקעקוע הבא שלכם (או אולי זה הראשון), לפניכם חומר למחשבה שיסייע לכם לקבל החלטה:

מעוניינים בקעקוע גלוי או סמוי?

אחת השאלות הראשונות שישאלו אתכם מקעקעים, היא האם אתם מעוניינים בקעקוע גלוי או סמוי. ישנם אלו שרוצים שבכל מפגש עם המראה, הם יוכלו להבחין בקעקוע. כך, הם בוחרים בקעקוע בחלקו הפרונטלי של הגוף ובאזורים גלויים: על החזה, על היד, על הרגל וכן הלאה. 

מנגד, ישנם אלו שרוצים מאד לקעקע ציור, שם או ציטוט, אך לא מעוניינים לראות אותו בכל פעם. החשש? "כי ימאס לי מהר מהקעקוע". בעת שאתם אכן מגדירים לעצמכם את אופי הקעקוע ואת שאלת ה"גלוי" או "סמוי", אתם כבר עושים חצי מהדרך.

מידת הכאב כשיקול בבחירת האזור

דבר חשוב שכדאי לקחת בחשבון הוא את סף הכאב שלכם. אין כל סיבה שתסבלו לאורך ביצוע הקעקוע, אלא שהמטרה היא שתיהנו מתהליך מעצים וחוויתי. לכן, דעו כי ישנם אזורים בגוף שבהם תחושו מינימום של כאב, ואזורים שבהם כואב יותר לקעקע. במפגש שלכם עם המקעקע, יומלץ לכם על אזור הקעקוע, בין היתר בהתאם לעוצמת הכאב הצפויה באזור המדובר.

עשו טסט עם מדבקת קעקוע

אולי זה ישמע לכם מצחיק, אך המון פעמים ההמלצה לאנשים שלא בטוחים במיקום הקעקוע, היא לנסות מדבקת קעקוע. תוכלו לרכוש מדבקות קעקועים בחנויות צעצועים לילדים, להדביק קעקוע נסיוני על האזור המיועד ולבחון את מיקומו על גופכם. כך, תוכלו לקבל אינדיקציה באשר לנראות הכללית, המיקום ומידת שביעות רצונכם. רוצים לקחת את העניין צעד קדימה? צלמו את עצמכם ונסו לראות איך הקעקוע משתקף גם דרך תמונות, ולא רק דרך המראה.

התחשבו במקום העבודה שלכם

אמנם הימים בהם קעקועים היו מתקבלים בשביעות רצון חלקית על ידי המעסיקים כבר אינם עוד, אך עדיין: במידה ואתם עובדים במשרה המחייבת אתכם במידה של צניעות או פורמליות, כדאי להתחשב במיקום הקעקוע. לעתים, חוסר הנוחות הוא דווקא שלכם אל מול המערכת, כך שנסו לחשוב האם תחושו בנוח להופיע עם קעקוע חדש באזור מסוים במסגרת הקבועה שלכם.

חזרה למאמרים
המקעקעים הטובים ביותר, במגוון רחב של סגנונות
מחכים לכם ב-Valley Tattoo’s

אז מתי מתקעקעים?