בין אם תרצו לקעקע על גופכם קעקועים גדולים או קטנים, ייתכן שתחששו מכך. איך בכל זאת תוכלו להתגבר על הפחדים ?

זה לא שאין לכם זמן, מגבלה כלכלית או שאתם מתקשים לשאוב השראה: אתם ממש רוצים לעשות קעקוע, אך הפחד מהלא נודע משתק אתכם. כמה דברים שתשמחו גם אתם לדעת:

- לא כואב לעשות קעקוע כמו שאתם מדמיינים לעצמכם
- המחט לא חודרת את העור, אלא שמדובר על מגע חיצוני
- אתם ממש, אבל ממש לא לבד!

אז איך ניתן להתגבר על חרדת הקעקועים? תתפלאו, אך די בקלות:

1.חשיפה הדרגתית אל סטודיו הקעקועים

הדרך הראשונה היא בעצם לחשוף אתכם לגירוי שמפחיד אתכם. בשפה המקצועית? CBT. כעת, סטודיו הקעקועים נתפש בעינייכם כמקום מאיים שעתיד לעשות לכם רע. בעת שתיחשפו אליו בהדרגה, אתם עתידים לגלות משהו אחר לגמרי. הגיעו לפגישה עם המקעקע, עשו סיור במכון הקעקועים, התעניינו אודות סוגי קעקועים גדולים קטנים וכן הלאה. כך, אתם נחשפים בהדרגה לגורם המאיים, תוך שאתם מבינים כי אותו מקום מאיים הוא המקום בו אתם עתידים להגשים את חלום הקעקוע שלכם.

2.נשימות ומדיטציה

ישנם אלו שמתחברים מאד לנשימות ומדיטציה, ואלו שממש לא. אם אתם מתחברים לרעיון ולחיבור שבין הגוף והנפש, לכו על זה. הנשימות מאפשרות לכם לשלוט בקצב פעימות הלב, ולאורך המידטציה אתם יכולם לדבר לעצמכם במנטרות שירגיעו את התודעה ואתכם. כך, לפני שאתם מגיעים אל סטודיו הקעקועים, תוכלו להגיע במצב רגשי אחר שהוא כל חוץ מסוער, חושש או חרדתי.

3.למידה מתקדימים: רבים עשו זאת לפניכם

אחת הדרכים היעילות ביותר להפחית חרדה, היא להסתכל סביבכם: כפי שאתם רוצים לעשות קעקוע, כך גם רבים לפניכם עשו. ההבנה כי מדובר על כאב שניתן לסבול אותו, מפחיתה המון פעמים את החרדה ומאפשרת לרבים לעשות את המעבר מ"רעיון לקעקוע" ל"לעשות קעקוע". אם אחרים עשו, למה שאתם לא?

4.נסו לשלוט כמה שיותר בסיטואציה

המון פעמים החשש הוא מחוסר השליטה. ואכן, מי שעושה לכם את הקעקוע הוא אדם חיצוני ולא אתם לעצמכם. עם זאת, תוכלו לשלוט בסיטואציה בצורה כזו שתבקשו מהמקעקע להיות קשוב לכל בקשה שלכם: לעצור, לשתות מים, לעשות סיבוב בסטודיו ולשוב אל הכיסא. כך, אתם אלו ששולטים בסיטואציה במלואה ולא היא בכם.

5.קעקוע ראשון? עשו קעקוע קטן

דרך נוספת להתמודד עם הפחד, היא פשוט לקבל החלטה כי אתם עושים קעקוע קטן. העבודה על קעקועים קטנים קצרה יותר, ובתוך כחצי שעה תוכלו להכריז "יש לי קעקוע!". קעקוע קטן מטבע הדברים פחות כואב, ומאפשר לכם לשהות זמן קצר יחסית בסטודיו.

חזרה למאמרים
המקעקעים הטובים ביותר, במגוון רחב של סגנונות
מחכים לכם ב-Valley Tattoo’s

אז מתי מתקעקעים?